Program Festivalul Castanilor și Festivalul ”DeVin și DeGust” Municipiul Ungheni

Written by admin on 3 mai 2018. Posted in Noutăți

Primăria municipiului Ungheni și IP Oficiul Naţional al Viei şi Vinului desfășoară

Festivalul Castanilor și Festivalul ”DeVin și DeGust”
Municipiul Ungheni

5 mai 2018

ora 10.00 , Palatul de Cultură Ungheni (Sala Mică) – Festivalul – concurs al elevilor de la instituţiile de învățământ artistic extrașcolar “Înflorit-au castanii”

 

6 mai 2018

I. 12.00 Inaugurarea Oficială a evenimentului.

  1. Colectivul de dans popular ”Struguraș” – ”Hora de întâmpinare”. Întâmpinarea alaiului
  2. Discursurile oficialităților
  3. Hora de sărbătoare

II. 12.30 – 13.15 Master class la Școala Vinului pentru Delegațiii Oficiale

  • Dj fondal muzical la scenă

III. 13.15 – 14.30 Evoluarea colectivelor din regiune

  1. Vasile Lupu – piesa ”Castanii”
  2. Colectivul de dans popular ”Unghenenii”
  3. Orchestra de muzică ușoară ,,Bravisimo”, Dirijor -Victor Sîrbu – suită orchestrală
  4. Premierea laureaților Festivalului “Înflorit-au castanii”
  5. Ansamblul de acordeoniști, Școala de muzică Ungheni”
  6. Programul orchestrei „Bravisimo”:
  • Valeria Marcu – „Moldova mea”
  • Muzică instrumentală
  • Valeria Marcu – ”Hora din Moldova”
  • Muzică instrumentală (orchestra & saxofon)
  • Valeria Marcu – Bluz (voce & saxofon)
  • Muzică instrumentală.

7. Colectivul de dans ”Unghenenii”.

IV. 14.30 – 15.15 Master class la Școala Vinului

  • Dj fondal muzical la scenă

V. 15.15 – 16.00 Prezentarea colectivelor din teritoriu

  • Ansamblul de muzică și dans ,,Struguraș”, Palatul de Cultură Ungheni, Dirijor orchestră – Dumitru Plaschevici, Coregraf – Nina Pricladova

VI. 16.00 – 16.45 Master class la Școala Vinului

  • Dj fondal muzical la scenă

VII. 16.45 – 17.30 Evoluarea colectivelor din teritoriu

  1. Anasmblul folcloric ,,Țărăncuțele”, s. Florițoaia Veche
  2. Premierea participanților la competițiile sportive
  3. Interpretare, Veronica Lupu
  4. Interpretare, Nicolae Paliț

VIII. 17.30 – 18.15 Master class la Școala Vinului

  • Dj fondal muzical la scenă

IX. 18.15 – 22.00 Program concert

  • 18.15 – Ansamblul etnnofolcloric ”Plăieșii”
  • 18.50 – Geta Burlacu și Petru Hăruță
  • 19.25 – Pasha Parfeni
  • 20.00 – Formația ”Etno Republic” + Dj Marcus Lawyer
  • 21.00 – 22.00 – Hora de Sărbătoare.

Trackback from your site.

Pagina oficiala a Republicii Moldova Pagina oficiala a Presedintelui Republicii Moldova Pagina oficiala a Parlamentului Republicii Moldova Pagina oficiala a Guvernului Republicii Moldova Consiliul raional Ungheni